HİKAYEMİZ

​Bütün Çocuklar Bizim Derneği'nin hikayesi 2015 yılının Eylül ayında okullar henüz açılmışken, kurucumuz Leyla Tekbulut'un İstanbul'da tıp fakültesi öğrencisiyken tanıştığı ve mezun olduktan sonra doğduğu şehir Batman'a doktor olarak dönen Dr. Burhan Tekin'i aramasıyla başladı.

 

Telefonda Batman'da ihtiyacın yoğun olduğu bir mahalledeki bir ilköğretim okulunun 1. sınıf öğrencilerine kırtasiye paketi dağıtma konusunda anlaştılar. Paketlerin dağıtılacağı öğrenci sayısı 200 idi. Yakın çevreye yapılan bir duyuru ile malzemeler kısa zamanda temin edildi, hem de fazlasıyla.
Batman'a gönderilecek 200 paket hazırlanırken bu kez Şanlıurfa Siverek'teki bir köy ilkokulunun öğretmeninden 40 öğrencisi için kırtasiye malzemesi isteği geldi. Derken Soma'dan yine 1. sınıfa başlayacak yaklaşık 200 öğrenci için yardım edip edemeyeceğimiz soruldu. Ve her ihtiyaç için destek verebilecek duyarlı insanlarla çevrelenmiş olduğumuz ortaya çıktı.

İhtiyaçların çokluğu kadar destek veren duyarlı insanların da varlığı Bütün Çocuklar Bizim Derneği'nin kurulmasına neden oldu.

Gönderilen tüm yardım malzemelerinin, bizimle yakın irtibata geçen çok kıymetli öğretmenlerimiz tarafından çocuklara dağıtılması ve fotoğraflanması, fotoğrafların hızlıca sosyal medyada yayınlanması, duyarlı ve yardımsever insanların bağışlarının ne şekilde değerlendirildiğini kısa zamanda takip edip görebilmeleri, başarımızı artırdı. Batman'da 200 çocuk derken yurdun her köşesinde binlerce öğrencimizi bütün bir yıl kullanabilecekleri kırtasiye malzemelerine kavuşturduk.

Gelen fotoğraflarda çocuklarımızın yüzlerindeki sevinç kadar başlayan soğuklara hiç uygun olmayan giyim kuşamları bizi bu kez kışlık kıyafetler temin etmeye yönlendirdi. Ve 2015 kışında binlerce çocuğumuza kışlık bot, mont, içlik, çorap ve gönüllülerimizin ördükleri sıcacık atkı-bereleri de gönderebildik. İsmimiz duyuldukça işimiz zorlaştı.

Çünkü ihtiyaçların ne çok olduğunu bile bile, "gönderemiyoruz" demek kadar güç bir cevap yoktu.

 

Bugüne dek "gönderemiyoruz" demedik. Bundan sonra da dememeyi ve çocuklarımızın yaşamlarını desteklemeye devam etmeyi umuyoruz. Her gün sayıları artan bağışçılarımız ve organizasyonda çalışan gönüllülerimiz sayesinde daha çok çocuğumuzu sevindirmekten daha kıymetli bir şey olabilir mi?