HAKKIMIZDA

Bütün Çocuklar Bizim Derneği (BÇBD) 1 Aralık 2015 tarihinde İstanbul'da kuruldu. 

Derneğin amacı; çocukların eğitimini, mutluluğunu ve sağlıklı gelişimlerini sağlamak, bu konudaki ekonomik, sosyal, hukuki, psikolojik, kültürel ve fiili her türlü engele karşı mücadele vermek, çocuklara destek olmaktır.

BÇBD özellikle okul öncesi ve ilkokul 1. kademe öğrencilerinin eğitimlerine ve günlük yaşamlarına destek olmak için Türkiye'nin pek çok ilindeki okullara binlerce kırtasiye paketi, oyuncak, kışlık ve baharlık giysiler göndermektedir.

Aynı zamanda sınırlarımızda yaşamak zorunda olan Suriyeli mülteci çocuklarımıza da bu destekleri vermiş, pek çok Suriyeli mülteci çocuğun okullulaştırılmasını sağlamıştır.

Derneğin yoğun olarak çalıştığı konulardan biri "Kitap ve Okuma Kültürü"dür. Kitaplıksız okullara kitaplık, kitabı olmayan kitaplıklara da kitap kazandırmak için özel kampanyalar ve ayrıca okuma kültürünü geliştirmek için Çocuk Edebiyatı yazarları ile de çeşitli okuma etkinlikleri düzenlenmektedir.

Sürdürülebilirlik konusunda öğrencilerin aydınlatılması için bir Eğitim Programı mevcuttur ve bu program geçen ders yılı içinde bir ilköğretim okulunda uygulanmıştır.

BÇBD eğitimin önemi bilinci ile başarılı ancak ekonomik sıkıntıları olan çocuklarımıza 2016-2017 ders yılında burs vermeye başlamıştır. 

 

Dernek Kütük No: 34-219-012  

© 2018 Bütün Çocuklar Bizim Derneği